ABD'nin  Ankara   Büyükelçisi  David  Satterfield  ,  ABD  vatandaşlarına verdiği mesajda , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı aldığı önlemler için Türk hükümetine  teşekkür  etti.

haber7
0

Büyükelçiliğin Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre  Satterfield  ,  ABD  vatandaşlarına koronavirüsle ilgili bilgilendirme mesajı gönderdi ve çağrıda bulundu.

 

 

Satterfield , mesajında  Türkiye  ninkoronavirüs salgınıyla mücadelede "hızlı ve kapsamlı" bir yanıt verdiğini kaydetti. TÜRKİYE NİN SAĞLIK ÇALIŞANLARI KAHRAMANDIR

Kovid-19 salgınının yurtdışındaki çok sayıda Amerikalıyı etkileyen , eşi benzeri görülmemiş bir küresel sorun olduğunu aktaran  Satterfield  , "Türk hükümetinin tepkisi hızlı ve kapsamlıydı ve bunun için onlara teşekkür etmek istiyorum. Bilhassa ,  Türkiye  nin sağlık çalışanları kahramandır." ifadelerini kullandı. 

 

 

Öte yandan  Satterfield  , Türkiye deki  ABD  vatandaşlarını , kişisel durumunlarını dikkatle incelemeye ve yurt dışında kalmaya hazır değillerse şimdi  ABD  ye dönmeye çağırdı. 

Ülkesine dönmek isteyen  ABD  vatandaşlarının , uçuşlar mevcutken harekete geçmelerini tavsiye eden Satterfield , "Bugün kendinize şu soruyu sorun , şu anda bulunduğunuz yerde , bu belirsiz süreci atlatmaya hazır mısınız? Yoksa  ABD  ye dönmek mi istiyorsunuz? Eğer ikinciyse , uçuşlar halen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =