Türkiye'de koronavirüs vakalarının artması sonrası 'evde kal' çağrısı da sıklaştırıldı. İstanbul'da büyük bir kesim bu çağrıya uyarken , trafikte de ciddi azalma meydana geldi;  yollar  bo

haber7
0

İstanbul da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında vatandaşlara yapılan "evde kal" çağrısı sonucu  trafik  yoğunluğu yüzde 13 e kadar düştü.

Alınan bilgiye göre , Kovid-19 çerçevesinde alınan tedbirler ve "evde kal" çağrısının dikkate alınması , kentteki trafiği rahatlattı.

Okullarda eğitime ara verilmeden önce mesai saatlerinde kentin  trafik  yoğunluğu ortalama yüzde 65 seviyesinde seyrederken , 16 Mart ta bu yoğunluk yüzde 27 ye düştü. Sonraki günlerde ise yoğunluk seviyesi yüzde 13 e kadar geriledi.

ÇEKİLEN ARAÇ SAYISI SABİT KALDI

İstanbul un 38 ilçesinde 150 çekici tarafından günde ortalama 1350 araç çekilirken , tedbirlerin yoğun olarak hayata geçirildiği ve  trafik  yoğunluğunun düştüğü 16 Mart sonrasında ise araç çekme sayısı sabit kaldı.

Araçları çekilen bazı vatandaşlar , işlemler için evden çıktıkları ve yediemin otoparklarından araçlarını teslim aldıkları sırada risk yaşadıklarını , ayrıca tedbirleri ihlal etmek durumunda kaldıklarını dile getirdi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =