Çin'de ortaya çıkan ve global salgın haline gelen koronavirüs ile mücadele titizlikle devam ederken , salgının ülkemize sıçramasının ardından gördüğü talep artan  kolonya  dünya günde

haber7
0

Koronavirüs ile küresel mücadele devam ederken , salgının  Türkiye  ye sıçramasının ardından satışlarını artıran  kolonya  , dünyanın gündemine oturdu.

Fransa nın resmi haber ajansı AFP , "Türklerin  gizli  silahı: Kolonya" başlığını kullandığı bir dosya haber hazırladı.

"TÜRKLERİN GİZLİ SİLAHI: KOLONYA"

Fransız haber ajansı AFP , son dönemde revaçta olan  kolonya  ile ilgili kapsamlı bir dosya haber hazırladı. Kolonyanın , koronavirüsü öncesinde de Türk toplumunda önemli bir yeri olduğu örneklerle anlatılırken haberin başlığında , "Türklerin  gizli  silahı: Kolonya" başlığı kullanıldı.

"BEKLENMEDİK BİR TALEP GÖRÜYOR"

Dosya haberde "Misafirperverliğin sembolü olmasının yanı sıra hijyen olarak da destek veren bir parça. Şimdi ister buzdolabında ister dolaplarda olsun her evde bulunan , Türk kolonyası , koronavirüsü ile savaşta bir silah olarak beklenmedik bir talep görüyor" ifadesi kullanıldı.

KOLONYAYA TALEP ARTTI

Eminönü nde  kolonya  satın almak için ilk vakaların açıklanmasından önce uzun kuyruklar olduğu hatırlatılırken , birçok eczane ve dükkanda kolonyanın tükendiğine dair ibareler olduğu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =