İran'daki Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19)  Bilim   Kurulu  üyelerinden Prof. Dr. Mesud  Merdani  , 2 bine yakın can kaybının olduğu ülkesinde virüsün daha fazla yayılmasını önlemek için seyahat yasağı getirilme

haber7
0

Şehid Beheşti Üniversitesi Öğretim Görevlisi Merdani ,  İran  da  Kovid-19  salgınıyla ilgili gelişmeleri ve alınan önlemleri AA muhabirine değerlendirdi.

 

İran da koronavirüsün yayılma hızının şu an Çin den bile yüksek olduğunu aktaran Merdani , "Biz salgını ülkeye yayılmasının ardından fark ettik. Kum kentinde görülen ilk vakalar , aslında birkaç hafta önce baş göstermişti. Bu süre zarfında izolasyon gerçekleştirilmedi ve Kum da başlayan salgın diğer kentlere yayıldı" diye konuştu.

Ülkede günde 100 ila 150 kişinin  Kovid-19  nedeniyle hayatını kaybettiğine ve binlerce kişinin hastalığa yakalandığına işaret eden  Merdani  , Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilerin sadece hastanelerde kayda geçen vakalar olduğunu , gerçek rakamların bunun üzerinde seyrettiğini dile getirdi.

 

Merdani , "Eğer  İran  da Nevruz tatili ziyaretleşmelerinin önü alınmazsa  facia   kapıda  demektir. İnsanlar gittikleri yere virüs götürebilecekleri gibi dönüşlerinde de virüs taşıyabilirler. İvedilikle seyahat yasağı getirilmez ise sağlık merkezlerimiz hastalara yetmeyecektir" dedi.

"ABD NİN YAPTIRIMLARI ÖLÜMLERİN ARTMASINA NEDEN OLUYOR"

Halkın bir bölümünün salgını ciddiye almadığına dikkati çeken  Merdani  , ABD nin  İran  a yönelik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =