Koronavirüs tehlikesi nedeniyle 'Evde kal' uyarılarının yapıldığı ülkemizde , birçok kültürel organizasyon iptal edildi. Televizyon izleyicilerinin kültür ve sanatla buluşma noktası TRT 2 ise bu boşl

haber7
0

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında gündelik hayatın her alanında olduğu gibi kültür , sanat hayatında da yeni tedbirler alındı. Konserden tiyatroya , sinemadan operaya bütün temsiller iptal edildi. Müze ve sergiler geçici olarak ziyarete kapatıldı. Televizyon izleyicilerinin kültür ve sanatla buluşma noktası TRT 2 ise mevcut yayın çizgisiyle bu boşluğu dolduruyor.

TRT’nin  kamu yayıncısı  olarak sahip olduğu teknik kapasite ve geniş bir coğrafyaya yayılan erişim imkânını; kültür , sanat yayıncılığı için kullanan TRT 2’nin ekrana getirdiği kültür , sanat etkinlikleri geniş bir yelpazeden oluşuyor.

Özel içerikler bugün itibariyle ekrana geliyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Devlet Opera ve Balesi’nin temsilleri , başta Cumhurbaşkanlığı Senfoni orkestrası olmak üzere devlet senfoni orkestralarımızın konserlerini ilk günden beri izleyicilerle buluşturan TRT 2 , Pazar Konseri geleneğini sürdürüyor.

Troya , Aida ve La Boheme gibi dünyaca ünlü operalar , senfonik konserler , Ustalara Saygı konserleri , müziğe dair belgeseller “Hayat Eve Sığar” çağrısına uyan izleyicilerin güzel vakit geçirmelerini sağlayacak.

TRT 2’nin bu zorlu günleri kolaylaştıran yayınları elbette temsillerle sınırlı değil. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =