Halkbank  , ayrım yapmaksızın tüm  esnafa  25 bin lira nakit  Kredi  ve 25 bin lira ticari kart  desteği  verecek.

haber7
0

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında reel ekonomiye desteğini  sürdüren  Halkbank  , Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde ekonomik faaliyetlerine destek sağlamak amacıyla  esnaf  ve sanatkârlara yönelik  esnaf  Destek Paketi ni açıkladı.

 

 

Destek paketi ile devletin kamu sağlığını ve ekonomik istikrarı  eşgüdümlü korumak üzere salgına karşı kararlılıkla yürüttüğü  mücadelenin bir parçası olunması amaçlanmakta olup paket kapsamında İşletme Kredisi ve Paraf  esnaf  Kart ürünleri sunulmaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz  desteği  ile  esnaf  ve Sanatkarlar  Kredi  ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle  Kredi  kullandırımlarına  yönelik uygulama devam etmektedir.  esnaf  Destek Paketi kapsamında ,  bugüne kadar faiz destekli kredilerden yararlanmamış olan  esnaf  ve  sanatkarların da  imkanlardan istifade edebilmesi amaçlanmıştır. Bu  kapsamda  esnafa  kullandırılacak İşletme Kredisinin limiti 25 bin TL ,  vadesi 36 ay olarak belirlenmiş ve 6 aya kadar da ödemesiz dönem  uygulanabilecektir.

 

 

İşletme kredisi yanında ,  esnaf  ve sanatkârların mal ve hizmet  alımlarında taksitli ve vadeli işlem yapabilecekleri , çek ve senet  işlemlerini kart üzerinden gerçekleştirerek nakit akışlarını  düzenleyebilecekleri , çalıştıkları tedarikçilerden avantajlar  sağlayabilecekleri Paraf  esnaf  Kart Destek paketi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =