Maaşını PTT'den alan 65  yaş   üstü   emekli  hak sahiplerinin paraları , e-devlet üzerinden yapacakları başvuruyla evlerine kadar götürülecek.

haber7
0

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT AŞ) , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında , maaşını şirketten alan 65  yaş  üstü  emekli  hak sahiplerinin paralarını konutlarına kadar ulaştıracak.

PTT AŞ den yapılan açıklamaya göre , şirket Kovid-19 salgına karşı tedbirlerini artırdı. Bu kapsamda ,  PTT  AŞ den maaşını alan 65  yaş  üstü  emekli  hak sahiplerine ödemeler konusunda kolaylık sağlandı.

e-Devlet üzerinden başvurularını yapan söz konusu vatandaşlar ,  emekli  maaşlarını konutlarında alabilecek. Müşterilerin , e-Devlet te bulunan "Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmetleri/Emeklilik Uygulamaları" başlığı altında , türüne göre "Emekli Banka" değişiklik sekmesinden "PTT Konutta Teslim" seçeneğini tercih etmeleri yeterli olacak.

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ ATM’LERDEN KOLAYCA ALINACAK

Öte yandan , sosyal yardım ödemeleri alan müşteriler , Türkiye nin dört bir yanında bulunan ve düzenli olarak dezenfekte edilen  PTT  ATM leri ve kamu bankası ATM lerinden işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecek. Ayrıca ,  PTT  Sosyal Kartı olmayan veya kayıp bildiriminde bulunan hak sahiplerine anında kart tahsisi yapılacak. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =