Korona virüs salgını sonrası yapılan ‘Evde kal’ çağrılarına rağmen  TAPU  müdürlüklerinde yoğunluk oluşturanlar tehlike saçıyor.  TAPU  işlemlerinin yapılması için hiç bir önlem al

haber7
0

Tüm dünyada ve Türkiye de korona virüse karşı önlemler alınmaya devam edilirken , yetkililer vatandaşlara mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmaması ve evde kalınması yönünde uyarılarda bulunuyor ancak  bazı vatandaşlar ısrarla uyarıları dikkate almıyor. 

 

 

TAPU MÜDÜRLÜKLERİ DOLDU Hafta sonu sahillerde yaşanan manzaranın bir benzeri de  TAPU  Müdürlüklerinde yaşanıyor. İşlemlerin Online olarak yapılabilmesine rağmen  TAPU  Müdürlüklerine akın edenler büyük tehlike saçıyor. 

YAŞLILAR ÇOĞUNLUKTA

 

 

Tapu Müdürlüklerine akın eden vatandaşlara bakıldığında yaşlıların fazlalığı dikkat çekiyor. Öte yandan müdürlüklere akın eden bir çok vatandaşın  maske  kullanmadığı görüldü.

Dijital ortamda sistem nasıl işliyor

Vatandaşları kalabalıklardan uzak tutmak için daha fonksiyonel hale getirilen uygulama ile internet üzerinden alım-satım , tapu kaydı , ipotek gibi işlemlerin tümü yapılabiliyor.

Web  TAPU  uygulaması üzerinden malik , diğer kişilere güvenli bir şekilde  TAPU  bilgisi görüntüleme ve başvuru yapma yetkisi verebiliyor veya verdiği yetkiyi kaldırabiliyor.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre , uygulamaya daha fonksiyonel ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =