Çinli bulaşıcı hastalıklar uzmanı ,  Avrupa  ülkelerinin  Kovid-19  salgınının yakın bir zamanda biteceği fikrinden vazgeçmesi ve bunun yerine iki yıla kadar sürebilecek bir savaşa hazırlanması gerektiğini belirtti.

haber7
0

South China Morning Post internet sitesinin Liu Zhen imzalı haberine göre , Şanghay merkezli  Kovid-19  klinik uzmanlar ekibinin başkanı Zhang Wenhong , Avrupa ülkelerinin yeni tip koronavirüse karşı mücadeleyi ve salgının sonunun yakın olduğu tahminlerini değerlendirdi.

Almanya nın Düsseldorf kentinde Çin Konsolosluğu tarafından düzenlenen bir video konferansına katılan Zhang , "Virüsün tekrar ortaya çıkıp yok olması ve bunun böyle bir veya iki yıl sürmesi tamamen normal bir durum olur" dedi.

"DÜNYA 4  hafta   boyunca  HAREKETSİZ KALABİLİRSE DURDURABİLİRİZ"

Pandeminin yakın bir zamanda biteceği fikrinin unutulması gerektiği söyleyen uzman , salgını kısa sürede durdurulması için son derece radikal tedbirlerin alınması gerektiğini kaydetti. Bunun için her türlü faaliyetin dondurulması ve sınırların tamamen kapatılması gerektiğini dile getiren Zhang , "Tüm dünya 4  hafta   boyunca   hareketsiz  kalabilse pandemiyi durdurabiliriz" ifadesini kullandı.

Tüm dünyanın  hareketsiz  kalabileceğini hayal bile edemediğini söyleyen uzman , Almanya ve diğer  Avrupa  ülkelerinin bunu yapamayacağını kaydetti.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =