Malatya'daki İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde , Malatya'nın yanı sıra Elazığ , Adıyaman ve Tunceli'den gelen koronavirüs numuneleri  test  ediliyor.

haber7
0

Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında , Sağlık Bakanlığı nca belirlenen bölge hastanelerinde  Koronavirüs   testleri  yapılıyor. Belirlenen bölge hastanelerinden biri olan  Malatya  İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Tıbbi Mikro Biyoloji Anabilim Dalı Moleküler Mikrobiyoloji Laboratuarı’nda da 4 şehirden gelen  Koronavirüs   testleri  analiz ediliyor. 20 Mart tan itibaren yapılan testler 3 saatte sonuçlanıyor. Günlük 1500  Koronavirüs  testi yapabilme kapasitesine sahip olan laboratuvar ,  Malatya  nın yanı sıra Elazığ , Tunceli ve Adıyaman na da hizmet veriyor. Görevlilerin koruyucu kıyafetler ile çalıştığı laboratuvardan yapılan testlerin sonuçları , İl Sağlık Müdürlüğü ne oradan da Sağlık Bakanlığı na bildiriliyor. 

Turgut Özal Tıp Merkezi Tıbbi Mikro Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Otlu , Çin de ilk salgın çıktığı andan itibaren gerekli önemlerin ve hazırlıkların alındığını belirterek , "Geçen hafta Perşembe gününden itibaren Sağlık Bakanlığı nın gönderdiği tanı kitleriyle hastalığın tanısı için çalışmaktayız. Günlük 1500 örnek çalışabilecek kapasiteye sahibiz" dedi.

Turgut Özal Tıp Merkezi Tıbbi Mikro Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Yakupoğulları da önemli bir salgın ile karşı karşıya olunduğunu kaydederek , "Biz laboratuvarda günün 20 saatinden daha uzun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =