Sözcü'ye bağlı Korkusuz Gazetesi Köşe Yazarı ve Tele 1 kanalı yorumcusu  Can   Ataklı  , başörtülü öğretmenlere ettiği hakaretle bir kez daha gündeme geldi... Ataklı'nın  EBA TV  üzerinden ö

haber7
0

Öğrencilere uzaktan eğitim verilmeye başlandığı ilk gün sunucu  Can   Ataklı  ,  EBA TV  üzerinden ders veren öğretmenin başörtülü olması üzerinden skandal açıklamalarda bulunmuştu.

Milyonlarca öğrenciye rol model olarak  başörtülü öğretmen  gösterilmesinin yanlış olduğunu iddia eden  Ataklı  , "Öğretmenin görüntüsü türbanlı öğretmen değil. İmaj olarak değil. Var mı , maalesef var. Bana göre yanlış ama var. İlk gün türbanlı öğretmenle başlamak kadar facia bir şey olamaz. Burada bari yapmayın ya." ifadelerini kullanarak kin kusmuştu. 

Bu skandal ötesi açıklamalarından ardın toplumun büyük bir bölümünden  Ataklı  ya tepkiler yağmıştı. Son olarak Hürriyet Gazetesi yazarı  Ahmet   Hakan  köşe yazısında  Can  Atklı ile ilgili çok ifadeler kullandı. 

"BUNUN AŞISININ  bulunma  İHTİMALİ SIFIR"

Ahmet  Hakan  , Can  Ataklı  nın nefret dolu cümlelerine cevap olarak , "Bunun  aşısının   bulunma  ihtimali sıfır.  Bunun  ilacının  bulunma  ihtimali sıfır. Hatta ve hatta sosyal mesafe bile kâr etmez buna." ifadelerini kullandı. 

İşte  Ahmet   Hakan  ın yazısındaki o kısım; 

Tam da... Başörtüsü diye bir sorun kalmamışken...

- Tam da... Kılık kıyafet özgürlüğü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =