İkinci el online pazarda araç  fiyatları  , yeni tip  Koronavirüsün  (Kovid-19) Türkiye'de etkisini gösterdiği mart ayının ilk 2 haftasında şubat ayına kıyasla yüzde 2 ,5 geriledi.

haber7
0

Çin de  ortaya  çıkan ve hızla dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını , dünya genelinde binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olurken , virüsün etkileri gündelik hayatın yanı sıra küresel ekonomide de etkisini gösteriyor.

 

Dünya genelinde borsaları ve neredeyse tüm ekonomik faaliyet alanlarını etkileyen virüs , otomotiv sektörüne de darbe vurdu. Bu dönemde dünyaca ünlü birçok otomotiv üreticisi , üretime ara vermek zorunda kaldı.

Söz konusu gelişmelerin , ilk Kovid-19 vakasının 11 Mart ta görüldüğü Türkiye de , sıfır  araç  pazarının yanı sıra ikinci el  araç  piyasasına yansımaları da merak konusu oldu.  

 

Online pazarda ilan veren kurumların yüzde 80’i fiyatlarını aşağı çekti

Türkiye de ikinci el  araç  ticareti ile uğraşan 40 binden fazla kurumun halka açık olan sitelerdeki ilanlarının perakende fiyat hareketlerini izleyen INDICATA dan edinilen veriler , ikinci el piyasasında görülen fiyat artışının virüs nedeniyle gerilemeye başladığına işaret etti. 

Buna göre , son dönemlerde suni fiyat artışlarının görüldüğü ikinci el online pazarda  araç   fiyatları  , virüsün Türkiye de etkisini gösterdiği mart ayının ilk 2 haftasında (1-17 Mart) şubat ayına kıyasla yüzde 2 ,5 geriledi.

Bu dönemde online pazarda ilan veren kurumların ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =