Erzurum'da , semt pazarlarında corona virüse karşı alınan önlemler kapsamında pazarcıya eldiven ve maske takma zorunluluğu getirilirken , vatandaşlara da 'seç-al' yasaklandı. Seç- al yönteminin kaldırıl

haber7
0

Dünya Sağlık Örgütü nce pandemi ilan edilen  koronavirüs  salgınının Türkiye de de yayılmasının ardından ülke genelinde sıkı tedbirler alınıyor. 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı getirilmesinin yanı sıra Sağlık Bakanlığı nca her fırsatta diğer vatandaşlar için de gerekmedikçe sokağa çıkmayın , evde kalın çağrısı yapılıyor. Halkın yoğun olarak gittiği semt pazarlarına da salgına karşı alınan önlemler kapsamında bazı kurallar getirildi. Sebze ve meyve satışlarının yapıldığı pazarlarda esnafa maske ve eldiven takma zorunluluğu getirildi. Pazara gelen vatandaşa da seç-al şeklindeki satış kaldırıldı.

SIK SIK UYARILARDA BULUNDU

Erzurum da pazarı gezen zabıta ve polis memurları esnafı maske ve eldivenle çalışmalarını , müşterilere de sebze ve meyvelere temas etmemeleri için sık sık uyarılarda bulundu. Alınan önlemler kapsamında esnaf meyve sebzeleri poşete rastgele doldurunca pazarcı ile müşteri arasında çürük , ezik ya da küçük tartışmaları yaşanmaya başladı. Semt pazarlarında belediye tarafından görevlendirilen kişiler pazara giren herkesin eline antiseptik solüsyon sıkıyor.

"HERKES BİZE TUHAF TUHAF BAKTIĞI İÇİN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =