ABD  Başkanı Donald  Trump  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede kullanılan tıbbi ekipmanlar başta olmak üzere birçok kaynağın stoklanmasını ya da ürünlere fahiş fiyat uygulanmasını engellemek içi

haber7
0

Trump , Beyaz Saray da Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü nün günlük basın toplantısında açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

 

Kovid-19 ile mücadele kapsamında bugün yeni bir kararname imzaladığını belirten  Trump  , "Bu kararname , Kovid-19 un önlenmesi ve tedavi edilmesi için hayati öneme sahip el dezenfektanı , maske , koruyucu ekipmanlar gibi kaynakların stoklanmasını ya da fahiş fiyatlara satılmasını engelleyecek." dedi.

Sağlık ve Adalet bakanlıkların hangi ürün ve ekipmanların bu kararnameye dahil edileceğini görüşüp kararlaştıracaklarını kaydeden  Trump  , "Kimsenin Amerikan halkının acılarını kendi çıkarları için istismar etmesine izin vermeyiz." diye konuştu. 

 

 

Adalet Bakanı William Barr ise yaptığı açıklamada , "Burada bahsettiğimiz kişiler , belirli malzemeleri piyasayı maniple etmek ya da karaborsada satmak için stoklayan kişiler. Evinizde büyük oranda tuvalet kağıdı stoğu yaptıysanız korkmayın. Ama deponuzda birçok koruyucu maske varsa günün birinde kapınızı çalarız." ifadelerini kullandı.

"VİRÜS  daha  DA KÖTÜLEŞECEK"

Trump öte yandan  ABD  deki Kovid-19 vaka ve ölümlerinin hızla artmasına ilişkin , "Virüse ilişkin rakamlar ,  kesinlikle   daha  da kötü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =