İngiliz bilim insanlarının koronavirüs belirtilerini incelemek amaçlı yaptığı bir  araştırma  , koronavirüs salgını ile  ilgili  bir gerçeği daha ortaya çıkardı.  araştırma  sonuçlarına göre , hiç

haber7
0

Webtekno da yer alan bir habere göre , İngiltere de bilim insanları , dünyanın dört bir tarafından  koronavirüs  hastalarının verilerini kullanarak bir  araştırma  yaptı.

Araştırma sonuçları , hiçbir  belirti  göstermese bile ani koku kaybı yaşayan insanların  koronavirüs  taşıyıcısı olabileceği gerçeğini ortaya koydu.

Araştırma sonuçları ile  ilgili  bir basın açıklaması yapan İngiliz Rinoloji Derneği’nden Profesör Clare Hopkins ve İngiliz Kulak Burun Boğaz Derneği’nden Profesör Nirmal Kumar , şunları söyledi:

"Bu hastalar , şimdiye kadar COVID-19’un hızla yayılmasını kolaylaştıran gizli taşıyıcılardan bazıları olabilirler."

"DERHAL TEST YAPTIRMALILAR"

Araştırmayı yürüten bilim insanları , diğer semtpomlar yaşamayan ancak koku veya tad kaybı şikayeti ile hastaneye başvuran  koronavirüs  hastalarının sayısında büyük bir artış görüldüğüne dikkat çekerek , özellikle gençlerin , koronavirüsün yüksek ateş ve kuru öksürük gibi temel semptomlarını göstermeden önce ani koku ve tad kaybı yaşamaları halinde derhal test yaptırmaları için uyarılarda bulundu.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =