Almanya  koronavirüs salgınında alınan tedbirlerin olumlu sonuçlarını görmeye başladı. Virüsün  Ülkede  görüldüğü tarihten bu  yana  ilk kez , salgının durağan bir döneme girdiği duyuruldu.

haber7
0

Almanya Halk Sağlığı Enstitüsü Başkanı Lothar Wieler , yaptığı son dakika açıklamasında ,  Almanya  daki yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgınında yaşanan artışın , sosyal mesafe önlemleri sayesinde ilk kez durağan bir döneme girdiğinin işaretlerinin görüldüğünü açıkladı.

Wieler , "Salgındaki büyüme eğrisinin hafif bir şekilde düzleştiğine dair işaretler görüyoruz , ancak bunu çarşamba günü kesin olarak onaylayabileceğim" ifadelerini kullandı.

Weiler ,  Almanya  da şimdiye kadar alınan okul kapatma , el yıkama talimatları ve halka açık toplantıların durdurulması gibi tedbirlerin oldukça etkili olduğunu açıkladı.

ÖLÜ SAYISI 111 E ÇIKTI

Almanya da yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısının 111 e yükseldiği belirtildi.

John Hopkins Üniversitesi ve yerel sağlık makamlarından derlenen rakamlara göre , ülkede vaka sayısı 26 bin 220 ye , dün 94 olan hayatını kaybedenlerin sayısı da 111 e yükseldi.

Robert Koch Enstitüsü Başkanı Lothar Wieler , yaptığı açıklamada ,  Almanya  da iyileşenlerin sayısının 2 bin 809 olduğunu belirtti ancak iyimserlik için henüz erken olduğunu vurguladı. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =