İtalya'da 20 Şubat'ta hastaneye başvuran , yapılan testle koronavirüs hastası olduğu anlaşılan ve '1  numaralı  hasta' olarak anılan  Mattia  iyileşerek taburcu edildi.

haber7
0

İtalya da 20 Şubat ta hastaneye başvuran , yapılan testle  koronavirüs  hastası olduğu anlaşılan ve "1  numaralı  hasta" olarak anılan 38 yaşındaki  Mattia  iyileşerek taburcu edildi.

İtalya da yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ölenlerin sayısı bugün 601 kişi artarak , 6 bin 77 ye yükseldi.

Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli , ülkede tam bir ay önce patlak veren Kovid-19 salgınına ilişkin Roma da düzenlediği günlük basın toplantısında son bilgileri paylaştı.

Borrelli , ülkede mevcut  koronavirüs  vaka sayısının 50 bin 418 e ulaştığını , bu sayıya ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde Kovid-19 bulaşanların toplam sayısının ise 63 bin 927 ye çıktığını duyurdu.

Borrelli , dün 7 bin 24 olan iyileşenlerin sayısının bugün 408 kişilik artışla 7 bin 432 ye çıktığını bildirdi.

Genel Müdür Borrelli , ölü sayısının düne göre 601 kişi daha artarak , toplam 6 bin 77 ye yükseldiğini belirtirken , sayılarda son iki gün düşüş olduğunu kaydetti.

Borrelli nin bugün açıkladığı ölü sayısı , dün göre 50 , 793 kayıpla en yüksek ölümün olduğu cumartesi gününe göre ise 192 kişi daha az olarak kaydedildi.

Borrelli ile beraber basın toplantısına katılan  İtalya  Yüksek Sağlık Enstitüsü Başkanı Silvio Brusaferro , ülkenin kuzey bölgelerinden güney bölgelerine devam eden göçle virüsün ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =