İstanbul'da operasyon düzenleyen kaçakçılık polisi , kutular içerisindeki ve dikiş masalarındaki 25 bin  maske  ile  maske  yapımında kullanılan tekstil ürünlerine el koydu.

haber7
0

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri , yeni tip koronavirüs salgını sonrası  maske  , eldiven ve dezenfektan gibi ürünlere duyulan ihtiyacı ,  Kaçak  üretim yaparak fırsata çevirmek isteyenlerle mücadelesini sürdürüyor.

Polis ekipleri , Sancaktepe deki bir tekstil atölyesinde mevcut üretimin durdurulduğu ve hijyensiz ortamda kalite standartlarının altında tıbbi  maske  üretilerek piyasaya sürülmeye çalışıldığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Söz konusu atölyeye operasyon düzenleyen kaçakçılık polisi , kutular içerisindeki ve dikiş masalarındaki 25 bin  maske  ile  maske  yapımında kullanılan tekstil ürünlerine el koydu.

Gözaltına alınan iş yeri sahibine ,  Kaçak  üretim yapmaktan işlem yapıldı.

Görüntülerde , atölye çalışanlarının çıplak elleriyle  maske  kesimi , dikimi ve paketlemesi yaptığı görülüyor.  

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =