Konya'da bir firma , otellerde su tasarrufu sağlamak için geliştirdiği "İkarus" adlı cihazını , yeni tip koronovirüse karşı tedbirler kapsamında  dezenfeksiyon  aracına dönüştürdü.  cihaz  100 litre dez

haber7
0

Konya da , Ar-Ge çalışmaları yürüten bir firma , turizm otelcilik ekipmanı kapsamında ürettiği "İkarus" adlı cihazı , yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı  dezenfeksiyon  cihazı olarak yeniden tasarladı.

Firmanı sahibi Mustafa Bozkurt , AA muhabirine yaptığı açıklamada , 2003 yılında iki kardeşiyle kurduğu firmada , savunma sanayisi için zırhlı araç parçaları , insansız hava aracı kalıp ve parçaları gibi ürünler ürettiklerini söyledi.

Bu kapsamda , otellerde su tasarrufu sağlamak için "İkarus" cihazını geliştirdiklerini anlatan Bozkurt , cihazı daha çok otellere ait havuz ve plajlarda , vatandaşların duş alması için planladıklarını ifade etti.

Bozkurt , Kovid-19 tedbirlerinin ardından , bu cihazı dezenfeksiyonda kullanılması amacıyla yeniden tasarladıklarını belirtti.

Bozkurt , "Cihazımız otellerde hem modern bir görünümde hizmet vermek hem de su tasarrufu sağlaması amacıyla tasarlanmıştı. Ürünün muadili yok , patentini de aldık. Dünya genelinde yaşanan Kovid-19 salgını nedeniyle insanlara yardımcı olmak için biz de cihazımızda bazı değişikliklere gittik." diye konuştu.

Bozkurt , "İkarus"u bazı düzenlemelerle  dezenfeksiyon  cihazı olarak yeniden geliştirdiklerini söyledi.

Ürünü söz konusu cihaza dönüştürme fikrinin , haberleri izlediği sırada kafasında oluştuğunu dile getiren Bozkurt , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =