EBA derslerinin başlaması üzerine yaptığı çirkin yorumlarla tepki çeken  Can  Ataklı'nın  sözleriyle   ilgili  harekete geçildi. RTÜK  Başkanı  Şahin , "Tele 1 hakkında  inceleme  başlattık. Başkan olarak t

haber7
0

RTÜK  Başkanı  Ebubekir Şahin , "Can Ataklı’nın ayrımcılık içeren ifadelerini kabul edemeyiz. Bu nedenle 6112 sayılı yasaya göre Tele 1 hakkında  inceleme  başlattık. Başkan olarak tavrım , ilk Üst Kurul toplantısında gündeme alınması ve en üst limitten cezanın verilmesidir" dedi.

RTÜK  Başkanı  Şahin , Kovid-19 virüsüyle mücadele kapsamında MEB tarafından hızlı bir şekilde ortaya konulan uzaktan eğitim modelinin dünyadaki örneklerinin ötesinde çocuklara televizyonlar aracılığıyla verimli bir şekilde ulaştığına dikkat çekerek , "Ancak , milli dayanışmamızın çok ileri seviyede olması gereken bu günlerde maalesef bazı yayın organlarında durumdan vazife çıkararak içlerindeki kötü niyetlerini ortaya dökenlerin olduğunu da üzülerek görüyoruz. Özgürlükleri savunduğunu iddia eden ama özgürlükleri hiçe sayarak kendi tek tip modellerini topluma dayatma arzusunda olanların , vatandaşlarımızı ayrıştırma yarışından geri durmadıklarını bugün de milletçe hep beraber görmekteyiz. Bunun son örneğini Tele 1’de gördük.  Can  Ataklı’nın ayrımcılık içeren ifadelerini kabul edemeyiz. Bu nedenle 6112 sayılı yasaya göre Tele 1 hakkında  inceleme  başlattık. Başkan olarak tavrım , ilk Üst Kurul toplantısında gündeme alınması ve en üst limitten cezanın verilmesidir" ifadelerini kullandı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =