Süper Lig ekiplerinden  Gaziantep  Futbol Kulübü'nün başkanı Mehmet Büyükekşi , teknik direktör  Marius  Sumudica'nın sözleşmesinin feshi gibi bir gündemlerinin bulunmadığını bildirdi.

haber7
0

Kulüpten yapılan açıklamaya göre Büyükekşi , bir spor programına telefonla bağlanarak gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

Lige verilen ara nedeniyle takıma izin verdiklerini ve 26 Mart Perşembe günü takımın yeniden toplanacağını ifade eden Büyükekşi , teknik direktör  Marius   Sumudica  nın ülkesine dönmesiyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

"Teknik direktörümüz  Sumudica  ile birkaç kez bu süreçten önce ve sonrasında görüştüm. Kendisi aralık ayında bir zatürre hastalığına yakalandı ve hem Romanya da hem de Türkiye de bu rahatsızlığıyla ilgili tedavi gördü. Kendisi de bana sağlık sorunları olduğunu söyledi ve ben de kendisine beklemesi gerektiğini söyledim. Ancak maalesef geçtiğimiz cuma günü geç saatlerde bir mesaj aldık kendisinden. Kendisi attığı mesajda , Benim büyük bir sorunum var ve korkuyorum. Romanya da toplam vaka sayısı sadece 200 ve benim olduğum şehirde vakaya henüz rastlanmadı diyerek ülkesine gitmek üzere olduğunu söyledi. Dolayısıyla kendisi evet iznimiz dışında ülkesine gitmiş oldu."

İnsan sağlığını ön planda tutarak hareket edeceklerini aktaran Büyükekşi , şunları kaydetti:

"Elbetteki ülkemiz ve tüm dünya gibi bizler de zorlu süreçten geçiyoruz. Ama biz şu anda bunları çok ön plana çıkarmıyoruz , bizim için şu an önceliğimiz futbolcu ve teknik heyetimizin sağlığıdır. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =