Almanya  Bakanlar Kurulu , yeni tip corona  virüs  salgınının bireyler ve şirketler üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olmak için  750   milyar   euroluk  bir  yardım   paketini  onayladı.

haber7
0

Maliye Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada , Bakanlar Kurulunun salgının ekonomik etkisini hafifletmek için  750   milyar   euroluk  bir  yardım   paketini  ve 156  milyar  avroluk ek bütçeyi onayladığı belirtildi. Buna göre , Alman hükümeti yeni borçlanmaya giderek , ülkede yeni borçlanmaya gerek duyulmayan bir durum olarak ifade edilen "kara sıfır" (black zero) politikasına son vermiş olacak.

Corona virüs salgınının ekonomik etkisine karşı hazırlanan  750   milyar   euroluk  virüs  yardım  paketinde , küçük şirketlere ve serbest meslek sahiplerine üç ay boyunca 15 bin euro yardım yapılması öngörülüyor. Pakete göre , corona virüsün ekonomik etkisine karşı Almanya Ekonomik İstikrar Fonu (WSF) devreye sokulacak. Fonun özellikle daha büyük ve zor şirketler için merkezi araç olması bekleniyor. Hükümet , WSF’yi şirketlerin kendilerini korumak için kullanabileceği teminat olarak sunacak.

Zor durumdaki Alman şirketlerinin satın alınmaması için fonun bir kısmı doğrudan şirket hisselerini satın almak için kullanılabilecek.  Almanya  , söz konusu salgınla mücadele içinde 55 milyar euro ve kısa süreli çalışma ödenekleri için de 10  milyar  eurodan fazla ödenek ayırdı.

İstihdamı korumak hükümete milyarlarca euro mal olacak

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz , düzenlediği basın toplantısında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =