İstanbul   Cumhuriyet  Başsavcılığı ,  karantina  iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. FETÖ'nün sosyal medya üzerinden  panik   oluşturmaya  çalıştığı belirtilen açıklamada , "Karantina sebebiyle kapatıla

haber7
0

İstanbul  Cumhuriyet  Başsavcılığı , adliye bünyesinde  karantina  sebebiyle kapatılan herhangi bir mahkemenin olmadığını bildirdi.

İstanbul  Cumhuriyet  Başsavcılığınca yapılan yazılı açıklamada , bugün itibarıyla bir kısım basın yayın organları ve internet sitelerinde yayınlanan "Çağlayan Adliyesi karantinaya alındı" , "kim var kim yok karantinaya alındı" , "17. Ağır Ceza Mahkemesi karantinaya alındı" şeklindeki haberler nedeniyle açıklama zorunluluğu duyulduğu kaydedildi.

İstanbul Adliyesi’nde yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgını ile ilgili gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtilen açıklamada , bu kapsamda , dezenfekte çalışmalarının yapıldığı , personel ve vatandaşların adliye giriş kapılarında ateş ölçer cihazlarla ölçümlerinin de gerçekleştirildiği vurgulandı.

Açıklamaya konu , FETÖ’nün sosyal medya hesaplarından da yoğun biçimde paylaşılan , çalışanlar ve vatandaşlar nezdinde  panik   oluşturmaya  yönelik dezenformasyon amaçlı haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada , "Adliye bünyesinde  karantina  sebebiyle kapatılan herhangi bir mahkeme olmadığı gibi ilgili mahkeme çalışanlarının test işlemleri devam etmektedir , gerekli tedbirler alınmaktadır" ifadelerine yer verildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =