Corona virüsten yüz yetmiş beş kişinin hayatını kaybettiği ABD'de doktorlar hastalığın aşamalarını yavaş yavaş tanımaya başladı. Doktorlar , şiddetli vakalarda hastaların fenalaşmadan bir süre önce kendilerini i

haber7
0

Doktorlar , Covid-19 teşhisi konan kişilerin durumları aniden kötüleşmeden önce semptomlarda bir mola görülebileceği konusunda uyardılar. Corona virüs vakalarının otuz bini aştığı ABD de , doktorlar ölümcül virüsü daha  iyi  kavramaya başlıyor. Doktorlar , ilk semptomların genellikle hafif olduğunu söylüyor. Hastalar hafif öksürük , baş ağrısı ve düşük dereceli ateşten şikayette bulunuyor. New Orleans daki Tulane Tıp Merkezi nde , yirmi corona virüs hastasını tedavi eden akciğer hastalıkları ve yoğun bakım doktoru Dr. Joshua Denson , hastalığın ilk aşamasını "yavaş yanma" olarak nitelendirdi.

BELLİ BİR SÜRE İYİ GİDİYOR Pazar günü NBC ye konuşan doktor Denson , "hastalar ya iyileşmeden ya da gerçekten hastalanmadan önce yaklaşık bir hafta boyunca , bu septomları taşıyorlar" dedi. Denver deki yoğunu bakım departmanından diğer bir akciğer hastalıkları uzmanı olan Dr. Ken Lyn-Kew , kendi hastalarında da benzer bir eğilim gördüğünü söyledi. Lyn-Kew , "vücudun bunun yenip yenemeyeceğini çözmeye çalıştığı bir evre var gibi görünüyor" dedi. Dr. Ken Lyn-Kew i dediğine göre hastalar belli bir süre  iyi   gidiyor  ve sonra birdenbire yorgun hissetmeye , nefes darlığı ve göğüs ağrısı çekmeye başlıyorlar.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =