Koronavirüs tehlikesi nedeniyle Türkiye eve kapandı. Haber7 olarak biz de günlerini  Evde  geçiren okuyucularımız için  100   kitap   tavsiyesi  hazırladık.

haber7
0

Türkiye de koronavirüs vakalarının artmasının ardından  Evde  kal çağrıları yapılıyor.  Evde  kalanlar için Türk ve dünya edebiyatından  100  kitabı listeledik.. 

HUZUR- Ahmet Hamdi Tanpınar – Dergah Yayınları

Eserde hastalık , ölüm , tabiat , kozmik unsurlar , medeniyet , sosyal meseleler , çeşitli ruh halleri ve estetik fikirler iç içe verilir. Kahramanımız Mümtaz ise roman boyunca kendisini huzura kavuşturacak bir iç nizamı aramaktadır.

İSTANBUL’DAN SAYFALAR – İlber Ortaylı – Kronik Kitap

Dünya Başkenti İstanbul’un tadına doyulmayan sayfaları… İlber Ortaylı çok sevdiği İstanbul’un sokaklarını arşınlarken , bir şehrin nasıl gezilmesi gerektiğini de gösteriyor. Bir şehri sevmenin onu övmekten çok , omuzlara ağırlık yükleyen bir sorumluluk olduğunu belirtiyor. “İstanbul bütün insanlığın zenginliğidir. Sayfaları çevrilmekle bitmeyen bir kitap; seyrine doyum olmayan bir resimdir. Bu iki bin yıllık dünya metropolünü gözümüz gibi sakınmalıyız.” - İlber Ortaylı

BEN , ÖTEKİ VE ÖTESİ - İbrahim Kalın – İnsan Yayınları

Kitap , İslâm ve Batı toplumlarının etkileşim içinde olan ve tedâhül eden tarihlerinin dün ve bugün ifade ettiği anlamları ortaya koymak için tarihten felsefeye , teolojiden sanata uzanan disiplinler arası bir yaklaşımı esas ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =