Çin'in İtalya'ya  gönderdiği   maske  ve solunum cihazlarına Almanya'nın el koyduğu ortaya çıktı. Benzer bir uygulamayı geçtiğimiz günlerde de Çekya yapmıştı.

haber7
0

Yeni tip koronavirüste (Kovid-19) ölüm sayısında Çin i geride bırakan İtalya da kabus bitmiyor. Ülkede koronavirüsten ölenlerin sayısı 651 kişi artarak 5 bin 476 ya yükselirken , vaka sayısı 59 bin 138 e çıktı.

 

Zor durumdaki  İtalya  ya  maske  desteği ise Çin den geldi.

ALMANYA 830 BİN MASKEYE EL KOYMUŞ

 

Huffington Post un İtalyanca edisyonunda yer alan habere göre; Çin den  Hollanda  nın  Rotterdam  kentine gelen maskeler , buradan  İtalya  ya yollanmak üzere  ALMANYA  ya gönderiliyor. Tam o sırada  ALMANYA  , sağlık ürünleri ihracatını yasaklıyor. Kendi ürünleri olmasa bile bu maskeleri yasak kapsamına alıp el koyuyor.

Meselenin ortaya çıkmasının ardından İtalyan medyası ,  Berlin  yönetiminin Avrupa Birliği ndeki konum ve gücünü kullanarak bunu yaptığını yazarken , maskelerin ilerleyen günlerce  İtalya  ya gönderildiği kaydedildi.

ÇEKYA DA EL KOYDU

Geçtiğimiz günlerde de Çin in  İtalya  ya yolladığı binlerce yüz maskesi ve solunum cihazlarına Çek polisi "bilerek" el koydu. Olayın ortaya çıkması sonrası açıklama yapan Çekya İçişleri Bakanı  Jan Hamacek  ,  Twitter  dan izahatte bulunarak durumun sonradan fark edildiğini yazdı: "Lovosice deki gümrük memurları yüz binlerce malzemeye el koydu. Maalesef daha ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =