Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan ve okuma yazması da olmayan Aynur teyzenin ihtiyaçları  Gece   Kartalları  tarafından karşılandı

haber7
0

Ağrı da , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan , 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan  yaşlı   kadının  yardımına  Gece   Kartalları  koştu.

İçişleri Bakanlığınca , 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi nedeniyle evinde oturan çok sayıda  yaşlı  112 , 155 ve 156 numaralarını arayarak yardım talebinde bulunuyor.

Valilik bünyelerinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" ile ,  yaşlı  ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların market , eczane ve gazete gibi talepleri karşılanıyor.

Ağrı nın merkez Murat Mahallesi nde yalnız yaşayan ve okuma yazma bilmeyen Aynur Teyze ye ihtiyaçları için  Gece   Kartalları  yardımcı oldu.

Görevli oldukları mahallede yaşayan Aynur Teyze yi yakından tanıyan ve okuma yazması olmadığını bile bekçiler , ihtiyaçlarını sordukları  yaşlı  kadına yardım ederek , devletin şefkatli elini uzattı.

Mahalle bekçilerini kapısında gören  yaşlı  kadın hem şaşırdı hem de çok sevindi. Okuma yazması olmadığı için acil numaraları da arayamadığını anlatan  yaşlı  kadın , bekçiler kendisini yalnız bırakmadığı için çok mutlu olduğunu , duygulandığını söyledi.

Aynur Teyze yardımları için  Gece  Kartallarına teşekkür etti.

Yedi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =