Kuka  tespihler , antibakteriyel özelliği nedeniyle yeni tip korona virüse (Covid-19) karşı adeta  yok  satıyor. Tespihçi Ahmet Ünverdi ,  Tanesi  en az 30 liradan satılan  Kuka  tespihlerini talep üzerine birçok ile gön

haber7
0

Kuka ağacının Hindistan cevizine benzeyen meyvesi , antibakteriyel özelliği bulundurması nedeniyle eldeki mikropları  yok  ediyor.

Tespih çekmeyi sevip , virüse karşı önlem almak isteyenler de Osmanlı döneminden bu yana hekimlerin hijyen açısından önerdiği  Kuka  ağacının meyvesinden yapılma tespihlere yöneldi. “Çok yoğun talep geldi”

Adana’da baba mesleği olan tespihçiliği uzun yıllardır yapan tespih ustası Ahmet Ünverdi , İHA muhabirine yaptığı açıklamada kuka tespihlerin son aylarda  yok  sattığını söyledi. Ünverdi , birçok ilden de tespih için talep geldiğini belirterek , “Yurt dışından önceden çok talebimiz oluyordu. Korona virüsten sonra yurt içinde birçok şehre göndermeye başladık. İstanbul ve Ankara’dan çok yoğun talep geldi” ifadelerini kullandı. “Antibakteriyel bir malzeme”

Ünverdi , kuka tespihinin ,  Kuka  ağacının meyvesinden yapıldığını belirterek , "Gayet faydalı bir malzeme. Antibakteriyel bir malzeme. İnsanlar tespih çektikçe elinde ki bakteriler ölüyor” dedi.

Kuka tespihin 30 liradan başlayıp 100 liraya kadar satıldığını belirten Ahmet Ünverdi , “El işleme olursa fiyat daha da artıyor. Bu tespih mikropları öldürücü özelliğe sahiptir. Bu nedenle de talep var. Çok eski tarihlerden bu yana kullanılan malzemedir. Virüsten sonra bayağı bir artış oldu. Yüzde 60-70 oranında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =