Türk girişimcinin Denizli'de ürettiği ve dünyanın dört bir yanına ihraç ettiği  elektrikli   fayton  , New York'un gözde turizm merkezlerinden Central Park'ta kullanılacak.

haber7
0

Fayoto Kurucusu ve Genel Müdürü Haluk Şahin , Anadolu Ajansının global iletişim ortağı olduğu Solar İstanbul Güneş Enerjisi , Enerji Depolama ,  elektrikli  Ulaşım ve Dijitalleşme Fuarı ve Konferansı nda (Solar İstanbul 2020) yaptığı açıklamada , ürettikleri  elektrikli  faytonun yurt içi ve yurt dışında büyük ilgi gördüğünü söyledi.

 

Şahin , ilk ihracatını Portekiz e yaptıkları  elektrikli  faytonların , yaklaşık 15 yıldır Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok turistik merkezinde kullanıldığını ifade etti.

Düşük enerji tüketimine sahip çevre dostu  elektrikli  faytonların aynı zamanda hayvan haklarının korunması amacını da taşıdığını dile getiren Şahin , ürünün en önemli pazarlarının yine hayvan haklarının ihlal edildiği turistik yerler olduğunu kaydetti.

 

Şahin , bu yerlerden birinin de New York un gözde turizm merkezlerinden Central Park olduğunu belirterek , "Central Park ile yaklaşık 6 aydan beri yakın temas halindeyiz , yazışmalarımız devam ediyor. Kendilerinin özgün çizimleri elimize ulaştı. Biz de bunun üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bu  elektrikli  faytonları yakın bir zamanda  Amerika  da göreceğiz." dedi.

Amerika dan yaklaşık 300  fayton  siparişi aldıklarını ifade eden Şahin , Central Park a özgün bir tasarıma sahip olacak bu faytonların daha büyük ve daha renkli bir çalışma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =