Pakistan  Başbakanı İmran Han , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadeleyi ülkenin içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurarak yürüttüklerini söyledi.

haber7
0

Han , Başbakanlık Ofisinin Twitter hesabında yapılan paylaşımda , tam bir tecritin , insanları evde kalmaya zorlayan , devlet ve ordu tarafından idare edilen sokağa çıkma yasağı anlamına geleceğini belirterek , "Nüfusumuzun yüzde 25 i yoksulluk sınırının altında yaşıyor ve günlük kazançlarla hayatta kalıyor. Mevcut konumumuzu hesaba katarak önlemler alıyoruz" ifadesini kullandı. 

Paylaşımda Han ın konuşmasının yer aldığı 2 dakikalık görüntüye de yer verildi. 

Pakistan da vaka sayısının 645 e çıkmasının ardından hükümet , yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek için önlemleri artırmıştı.

Kovid-19 salgını dolayısıyla büyük şehirlerdeki pazar alanlarının ve halka açık yerlerin kapatılmasına karar verilmişti.

Hayber Pahtunhva , Pencap ve Belucistan eyaletleri , halktan , evden ayrılmamalarını ve toplu olarak bir araya gelmekten kaçınmalarını istemişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =