Yüz yüze eğitime verilen bir haftalık aranın ardından ilkokul , ortaokul ve lise öğrencileri için TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden "uzaktan eğitim" ilk dersleri başladı.

haber7
0

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından alınan karar ile korona virüsü nedeniyle okulların tatil edilmesinin ardından öğrenciler ilk derslerini  EBA  televizyondan işledi. Muş’ta eğitim öğretim gören öğrenciler , aileleriyle birlikte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un saat 09.00’da  EBA  TV’de işlediği ilk  ders  ile televizyon karşısına geçti. Korona virüsü tedbirleri kapsamında 16 Mart 2020’de okulların tatil edilmesi ile bugün televizyon başına geçen öğrenciler , derslerini TRT-EBA’dan takip etti.

Evde okul ortamı oluşturan aileler , masa ve sandalye kurarak öğrencilerin rahat bir şekilde  ders  işlemelerine olanak sağladı.

Uzaktan eğitim ile evde EBA-TV’den ilk dersini izleyen öğrencilerden Mustafa Yıldırım , “Erkenden kalktım ilk dersi izliyorum. Derslerimden geri kalmadım. Şimdi  ders  yapıyorum. Televizyon karşısında uzaktan eğitim ile  ders  dinliyorum. Okullar tatil olduktan sonra ilk dersimi EBA-TV’den dinliyorum. Annem sabah erken bizi kaldırdı , üstümüzü giydirdi , salona masa kurdu , sandalye koydu. Bizde şimdi  ders  dinliyoruz” dedi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =