İtalya'da kısıtlama ve karantina önlemlerine rağmen koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin 5 bin 476’ya yükselmesi özellikle İngiltere ve ABD’de "Biz de  İtalya   olur  muyuz?" sorusunu günd

haber7
0

İtalya’da , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgını nedeniyle yaşanan ölümlerin katlanarak artması , başta İngiltere ve  ABD  olmak üzere dünyayı paniğe sürüklüyor.  Kovid-19  salgını nedeniyle 10 günden fazladır tecrit altında olmasına rağmen , İtalya’da virüs kaynaklı vaka ve ölüm sayılarındaki rekor artış , Avrupa ülkelerinde ve ABD’de , "Biz de  İtalya   olur  muyuz" korkusu yaratıyor.

İTALYA’DA ÜRETİM DURDU

Roma yönetimi son olarak , tüm seyahat kısıtlamalarına ve karantina uygulamalarına rağmen cumartesi günü 700’den fazla kişinin  Kovid-19  nedeniyle hayatını kaybetmesi üzerine , stratejik ve gerekli olmayan tüm üretim faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Facebook hesabından açıklama yapan  İtalya  Başbakanı  Giuseppe Conte  , "Ülke , İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en zor krizle karşı karşıya" ifadelerini kullandı. Başbakan Conte , ülkenin üreten motorunu yavaşlattıklarını ama tamamen durdurmadıklarını belirterek , "Sadece akıllı çalışma yöntemiyle ve ulusal üretimle ilgili olan üretim faaliyetlerinin yapılmasına izin vereceğiz" ifadesini kullandı. Başbakan Conte’nin açıkladığı yeni tedbirlerin 3 Nisan tarihine kadar olduğu belirtildi.

İNGİLTERE’DEN GEÇ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =