Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler sıkılaştırılıyor. Ülkede aileler ve aynı evde yaşayanlar haricinde  ikiden   fazla   kişinin  bir  araya   gelmesi  yasaklandı.

haber7
0

Almanya Başbakanı Angela Merkel , eyaletlerin başbakanlarıyla telekonferans yoluyla yaptığı toplantıda Kovid-19 önlemlerini ele aldı. Toplantıda koronavirüsün yayılmasına karşı sosyal temasın en az 2 hafta süreyle daha da kısıtlanması konusunda mutabakat sağlandı.

Bu kapsamda 2’den  fazla   kişinin  bir  araya   gelmesi  yasaklandı. Bu yasak aynı evde yaşayanlar ve aileler için geçerli olmayacak. Restoran , otel , berber , kozmetik ve masaj salonları ve benzeri işletmelerin kapatılması kararlaştırılan toplantıda , eve servis yapan işletmeler bu yasağın dışında tutuldu.

Merkel toplantının ardından yaptığı açıklamada , koronavirüsün endişe verici hızla yayılmayı sürdürdüğünü hatırlatarak insanların bir  araya  gelmesini mümkün olduğunca azaltmak gerektiğini söyledi.

Geçen hafta koronavirüsle mücadele konusunda bazı önlemlerin alındığını anımsatan Merkel , halkın büyük çoğunluğunun virüsü durmak için katkı sağlanması gerektiğini anladığını belirterek kurallara uyan herkese teşekkür etti. Herkese 1 ,5 metre sosyal mesafe kuralına uyma çağrısında bulunan Merkel , bugün Kovid-19 ile mücadelede yeni kuralların kararlaştırıldığını bildirdi.

Herkesin gelecek iki hafta , alınan bu kurallara göre hayatını düzenlemesini isteyen Merkel , "Bunlar devletin tavsiyeleri değil , hepimizin çıkarına uygulanması gereken ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =