Küresel  otomotiv  üreticileri , salgınla mücadeleye destek olmak amacıyla insan hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelen  otomotiv  yerine , ihtiyaç duyulması halinde solunum cihazı gibi tıbbi ürünler

haber7
0

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgını nedeniyle üretime ara vermek zorunda kalan büyük  otomotiv  üreticileri , bu dönemde salgınla mücadeleye destek amacıyla solunum cihazı (vantilatör) ve medikal ürün üretmeye sıcak bakıyor.

 

Çin de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan yeni tip  koronavirüs  salgını , dünya genelinde binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olurken , virüsün etkileri gündelik hayatın yanı sıra küresel ekonomide de etkisini gösteriyor.

Virüsün merkezi haline gelen Avrupa da , birçok ülkede serbest dolaşım yasaklanırken , alınan katı tedbirler hayatın her alanına yansımaya başladı. Küresel piyasalardaki dalgalanmaların artırdığı finansal riskler , tedarik zincirlerine ve ihracata yansıyan olumsuz etkiler ve salgınla mücadele tedbirlerinin iç talebe etkileri ülke ekonomilerini zor durumda bırakıyor.

 

Dünya genelinde borsaları ve neredeyse tüm ekonomik faaliyet alanlarını etkileyen virüs ,  otomotiv  sektörüne de darbe vurdu. Bu dönemde dünyaca ünlü birçok  otomotiv  üreticisi , üretime ara vermek zorunda kaldı.

Üreticiler , salgınla mücadeleye destek olmak amacıyla insan hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelen  otomotiv  yerine , ihtiyaç duyulması halinde virüsle mücadelede hayati öneme sahip solunum cihazı gibi tıbbi ürünler üretebileceklerinin mesajını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =