Antalya'da , koronavirüs önlemleri kapsamında yasaklanmasına rağmen , tur otobüsüyle Düden Şelalesi'ne turistlerin getirildiği görüldü.

haber7
0

Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu nun koronavirüs salgınını engellemek amacıyla aldığı kararlar kapsamında , il genelinde turistik gezi amaçlı , tur operatörleri veya konaklama tesisleri tarafından şehir içinde veya şehirler arasında AVM , kültürel gezi alanları gibi lokasyonlara yerli ve yabancı turistlerin toplu olarak taşınması yasaklandı. Aynı şekilde Türkiye Seyahat Acentaları Birliği de turist gruplarına yönelik gezileri yasakladı.

Bu karara rağmen ,  Antalya  da Düden Şelalesi nin denize döküldüğü alana bir tur otobüsü tarafından getirilen 25-30 kişilik yabancı  turist  grubunun gezisi görüntülendi.  Antalya  Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz , evinin balkonundan  turist  grubunu cep telefonuyla görüntüledi ve TÜRSAB a ihbarımdır başlığıyla sosyal medya hesabından paylaştı. Görüntülerde , 33 kişilik bir tur otobüsünden inen yabancı turistlerin Düden Park ta gezintiye çıktığı görülüyor.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =