Rize'de kolonunda çatlaklar oluşan 11  katlı   apartman   tahliye  edildi.

haber7
0

Alınan bilgiye göre , merkeze bağlı  Camiönü Mahallesi  nde bulunan 11  katlı  apartmanın ana kolonunda , akşam çatlamalar meydana geldi.

Binadan gelen sesi duyan ve hafif yan yattığını hisseden bazı  apartman  sakinleri , kısa sürede evlerini boşalttı. 

İhbar üzerine  Rize  Belediyesi ,  AFAD  , Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri , bölgeye gelerek binayı tamamen  tahliye  etti.

Binanın yıkılma ihtimaline karşı , her iki caddeden geçiş bariyerlerle kapatıldı. Ekipler ,  Bina  çevresine emniyet şeridi çekerek güvenlik önlemi aldı.

Bina yönetimi başkanı Gökhan Sarı ,  AA  muhabirine , 2017 de yaptırdıkları inceleme sonucunda apartmanın  tahliye  edilmesi gerektiğinin ortaya çıktığını belirterek , "Yıkım kararı almak için uğraştık ama istenmedi. Binada çatlaklar oldu. Şimdi  tahliye  edildi." dedi. 

Sarı , "Eşyaların alınmasının ardından kentsel dönüşüm kararıyla  Bina  yıkılacak. Mağdur olmamaları için bazı aileler öğretmenevine , bazıları yurda yerleştirildi. Bazıları ise kendi evlerine geçti veya köylere çıktı." diye konuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =