ABD   Başkan   Yardımcısı   Mike   Pence  , ofisinde çalışan bir kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesinin ardından kendisi ve eşinin virüs  testi  yaptıracağını açıkladı.

haber7
0

ABD Başkanı Donald Trump ve  Başkan   Yardımcısı   Mike   Pence  , Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü nün günlük basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

 

 

Trump , konuşmasında , Kovid-19 u "Çin virüsü" olarak nitelendirmeyi sürdürerek hafta içinde virüsle mücadeleye hız verdiklerini ve birçok yeni adım attıklarını anımsatarak , dün de dini liderlerle virüs konusunu değerlendirdiklerini söyledi. 

Virüsün yayılmasını engellemek için insanları evlerinde oturmaya teşvik ettiklerini belirten Trump , "İlk kez insanları çalışmaya değil , çalışmamaya davet ediyoruz. Dünya tarihinde ilk kez böyle bir şey oluyor. Sadece biz değil , diğer ülkeler de aynı şeyi yapıyor." dedi. 

 

 

- Washington Post un iddialarına yanıt verdi 

Washington Post gazetesinde dün yayımlanan haberdeki "ABD istihbaratı ocak ve şubat ayında pandemi uyarısında bulundu" iddiasına Trump , şu sözlerle yanıt verdi:

"Tamamen yanlış bir haber. Bu , utanç verici. Burada sorun Çin. Onlar bize önceden bilgi verseydi ona göre adım atardık ama Çin çok ketum davrandı. Çin , New York Times , Washington Post ve Wall Street Journal ı ülkeden attı , buna rağmen bizim gazetelerimiz yanlış ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =