Otomobil devi  Skoda   çarpışma   testi   laboratuvarını  devreye aldı. Mlada Boleslav yakınlarındaki tesis , bilinen tüm  çarpışma  senaryolarını uygulayabilecek şekilde tasarlandı. Ayrıca 2020’nin başından itibaren zorunlu

haber7
0

İleri seviye kamera teknolojisi ve LED ışıklandırma sistemleriyle enerji tasarrufu sağlayan yapısının yanı sıra yüksek kalitede kayıt yapılabiliyor.

 

İleri teknolojiye sahip Çarpışma  testi  Laboratuvarı , gerçekçi ve kapsamlı şekilde potansiyel kazaları simule etmesi sayesinde , tüm  Skoda  modellerinin tüm pasif güvenlik özelliklerinin değerlendirilmesini sağlıyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR DA TEST EDİLECEK

 

Elektrikli araç testlerinin tüm teknik gereksinimlerini karşılayan teknolojik tesisin test kapasitesi ise her geçen yıl daha da geliştirilecek. Önceki test merkezinin iki katından daha büyük olan yeni laboratuvarda , sadece test alanı 180 metre uzunluğa sahip.

Laboratuvarın kalbinde ise , 3.5 tona kadar iki aracı 65 km/s hıza kadar çıkarabilen elektrikli tahrik sistemi bulunuyor; bu sistem aynı zamanda tek bir aracı 120 km/s hıza çıkarabiliyor. Bunun yanı sıra yandan çarpmaların test edilmesi için ultra modern ‘Uçan Taban test kızağı , statik takla simülatörü gibi birçok ekipman yer alıyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =