BUSKİ'ye ait Dobruca'daki içme suyu tesislerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş , Bursa'nın son yüzyılın en kurak 5. yılını yaşadığını belirterek , vatandaşlardan 'suyu gerekti

haber7
0

Başkan Alinur Aktaş ın inceleme gezisine ,  BUSKİ  Genel Müdürü Güngör Gülenç ile Büyükşehir bürokratları da katıldı. 22 Mart Dünya  Su  Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte açıklamalarda bulunan Başkan Aktaş , Marmara Bölgesi nin 190 mm olan sonbahar yağış ortalamasının 89.6 mm olarak gerçekleştiğini vurguladı.

Yağışlarda mevsim normaline göre yüzde 53 , geçen yıla göre ise yüzde 55 oranında azalma yaşandığını kaydeden Başkan Aktaş , "Bölge mevsim yağışı son 15 yılın en düşük seviyesinde.  Bursa  özelinde ise son 100 yılın en kurak 5. yılını yaşamış bulunuyoruz. Netice olarak , suyun geleceği ile ilgili yapılan bilimsel araştırmalar ve yetkili kurumlar tarafından açıklanan bulgular durumun vahametini ortaya koyuyor.

BUSKİ Genel Müdürlüğümüz kanalıyla ,  Bursa  nın bugün sağlıkla tükettiği ve yarın da ihtiyaç duyacağı suyu etkin şekilde yönetmek için canla başla çalışıyoruz. Yatırımlarımız tüm hızıyla sürerken , kamuoyunun da  Su  yönetimi konusunda bilinçlenmesi ve gelecek nesiller için suyunu korumasını bilmesi son derece önemlidir. Toplum genelindeki  Su  tasarrufu bilincinin sağlanması doğrultusunda geliştirilebilecek uygulama , yöntem ve argümanlar büyük değer taşıyor" dedi.

Bursa da öncelik , sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =