Türkiye'de koronavirüs vakalarının artması üzerine 'evde kal' çağrıları da arttı. Bu kapsamda kampanya başlatan  Canik  Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ,  evde  kal çağrısına uyan hanelere ki

haber7
0

Çin den yayılarak tüm dünyayı etkisi altına alan  koronavirüs  salgını Türkiye de de görüldü. İlk vaka 11 Mart ta tespit edildi , hasta sayısı dün itibariyle 670 e çıktı. Hayatını kaybeden kişi sayısı ise 9 a yükseldi. 

Hastalığın yayılmaması için ülke genelinde  evde  kal çağrısı yapılıyor. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere siyasetçiler ve STK lar vatandaşların dışarı çıkmamasını istiyor. 

Bu kapsamda  Canik  Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı nın başlattığı  evde  kal kampanyası büyük ilgi gördü. Sandıkçı ,  evde  kal çağrısına uyan beş haneye  kitap  hediye etti. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER7 Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =