Almanya’nın  Bavyera  eyaletinde uygulanmaya başlanan  sokağa   çıkma  yasağının ardından ülkenin genelinde koronavirüse karşı alınan önlemlerin artırılması kapsamında  sokağa   çıkma  yasağının ilan edilmesi b

haber7
0

Çin de ortaya çıkan ve hızla Avrupa yı etkisi altına alan  koronavirüs  salgını nedeniyle  Almanya  da virüsün yayılma hızının yavaşlatılabilmesi için alınan tedbirin giderek artması dikkat çekti.  Bavyera  eyaletinde uygulanmaya başlanan  sokağa  çıkma yasağının ardından Almanya’ya genelinde Pazartesi’den itibaren  sokağa  çıkma yasağının uygulanabileceği belirtiliyor.

Bazı istisnalar haricinde  sokağa  çıkma yasağının  Almanya  nın tamamına yayılıp yayılmayacağı pazar günü belli olacak. Alman medyasına göre pazar günü yapılacak toplantının ardından pazartesi gününden itibaren  sokağa  çıkma yasağının  Almanya  nın tamamına yayılması öngörülüyor. İşe gitme mecburiyeti olanlar ya da çok acil olan ihtiyaçlarını temin etmek isteyenler , ancak bunu ispatlayabilirse  sokağa  çıkma yasağından muaf tutuluyor.

Sebepsiz yere  sokağa  çıkanları ise 25 bin avroyu bulabilecek ağır paza cezaları bekliyor.  sokağa  çıkma yasağının en az iki hafta sürmesi bekleniyor.  Bavyera  eyaletinde şu ana kadar halkın  sokağa  çıkma kısıtlamalarına gerektiği gibi riayet ettiği gözleniyor.

BİR BAKIMEVİNDE 9 KİŞİ ÖLDÜ

Öte yandan ,  Almanya  daki en üzücü  koronavirüs  kaynaklı ölüm haberi de cuma günü yine  Bavyera  eyaletinin kuzeyindeki Würzburg şehrinden geldi. İlk ölüm vakasının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =