Amerika Birleşik Devletleri'nde  Koronavirüse  yakalanan ancak sağlık sigortası olmayan bir kişinin tedavi masrafları 35 bin  dolar  tuttu.

haber7
0

Göğüs ağrısı , nefes darlığı ve şiddetli baş ağrısı şikayeti ile onkolojistine görünen Danni Askini , önce onu bir süredir lenfoma hastalığı için tedavi eden doktorundan "Yeni ilaçların alerji yapmış olabilir" karşılığını aldı ve Boston acil servisine gönderildi. Buradaki doktorlar ise Askini ye zatürre teşhisi koydu ve ona ilaç yazıp eve gönderdi.

Takip eden birkaç gün içerisinde Askini nin ateşi tehlikeli şekilde yükseldi ve öksürmeye başladı. İki kez daha acil servise gitmek zorunda kalan Askini ye hastalığının yedinci gününde son bir test yapıldı ve doktorlar zatürrenin yarattığı sıkıntıları gideren ilaçlar verip sonra onu yeniden eve yolladı.

Evde üç gün boyunca laboratuvar test sonuçlarını daha bekleyen Askini gelen teşhis ile şok oldu: Test Covid-19 pozitif olduğunu gösteriyordu.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =