TCDD Taşımacılık ,  Marmaray  ve YHT’de sefer sayılarını azaltmayı planlıyor. Kaynaklar , yolcu hareketlerinin ve talebin yakından takip edildiğini belirterek , oluşan yeni duruma uygun biçimde sefer sayılarının düzenlenmesinin

haber7
0

Marmaray’da ,  koronavirüs  öncesinde taşınan yolcu sayısı günlük 450 ile 460 bin dolayında bulunuyordu. Salgınla birlikte yolcu sayısı adım adım geriledi. Vatandaşların; evinde kalması , toplu taşıma yerine otomobile yönelmesi ya da çok zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamasının etkisiyle yolcu sayısı yarı yarıya düştü. Bir miktar daha düşebileceği belirtiliyor.

YHT’de de yolcu sayısı düştü. Ankara-Eskişehir , Ankara-Konya , Ankara-Eskişehir-İstanbul , Konya-Eskişehir-İstanbul yüksek hızlı demiryolu hatlarında yaz döneminde günde 48 , kış döneminde 44 sefer yapılıyor. Günlük , 22 bin yolcuya hizmet veriliyor. Hedef , bu yıl sonunda 30 bin yolcuya ulaşmaktı.

Ancak ,  koronavirüs  salgını nedeniyle YHT’lerde yolcu sayısı bir miktar geriledi. Marmaray’da olduğu gibi YHT’de de yolcu sayısında düşüşün devam etmesi sürpriz olmayacak.

SEFER SAYISININ AZALTILMASI GÜNDEMDE

TCDD Taşımacılık , yolcu hareketlerinde yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor. Genel Müdürlük , oluşan yeni duruma uygun olarak Marmaray ve YHT’de sefer sayılarının düzenlenmesini gündemine aldı. Yeni veriler çerçevesinde sefer sayılarının azaltılması planlanıyor.

Kaynaklar , günlük talebe rahatlıkla karşılık verecek biçimde , hiçbir yolcunun ¬mağdur edilmeyeceği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =