Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) , Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ)  2019   yılı   iletim   şebekesi   yatırım   tavanı  1 milyar 22 milyon 943 bin lira olarak değiştirildi.

haber7
0

EPDK nin konuya ilişkin kurul kararı , Resmi Gazete de yayımlandı.

Buna göre , daha önce  EPDK  nin  BOTAŞ  ın ulusal  iletim   şebekesi   yatırım  programının onaylanması için aldığı kurul kararında 643 milyon 748 bin lira olarak belirlediği  2019   yılı   iletim   şebekesi   yatırım   tavanı  tutarı , 1 milyar 22 milyon 943 bin lira olarak değiştirildi.

BAZI TESİSLERİN DEPOLAMA TARİFELERİ TADİL EDİLDİ

Öte yandan , Resmi Gazete de yayımlanan diğer kurul kararlarıyla , OPET Petrolcülük AŞ nin Marmara Ereğlisi ile Güzel Enerji Akaryakıt AŞ nin Aliağa akaryakıt depolama ve dolum tesislerine ilişkin depolama tarifeleri de tadil edildi.

Buna göre , Marmara Ereğlisi Akaryakıt Depolama ve Dolum Tesisi nde uzun süreli depolama hizmeti alınması halinde , benzin ve motorin türleri için metreküp başına günlük 0 ,45 lira depolama hizmet bedeli uygulanacak.

Uzun süreli teslim etme hizmeti alınması halinde ise yakıt türleri için metreküp başına uygulanacak teslim etme hizmet bedeli 2 lira olacak.

Ayrıca , kara yoluyla teslim hizmetlerinin mesai saatleri dışında yapılması halinde metreküp başına ilave 0 ,46 lira tahsil edilecek.

Güzel Enerji Akaryakıt AŞ nin Aliağa Akaryakıt Depolama ve Dolum Tesisi nde ise benzin , motorin ve biyoyakıt türleri için metreküp başına günlük depolama ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =