Bulgaristan  Savunma Bakanı Krasimir Karakaçanov , yeni tip koronavirüsün (Covid-19) yayılmasını önleme malzemeleri konusunda ülkesine Türkiye’nin  yardım  ettiğini , Avrupa’dan şu ana kadar  tek  bir  Maske  gelm

haber7
0

Epicenter enformasyon ve analiz sitesine açıklamalarda bulunan Karakaçanov , "Maske konusunda bize Çin ve Türkiye yardım ediyor , yani devletin ve kurumlarının küresel ölçekteki rolü konusunda dünyaya biraz farklı bakan ülkeler" dedi. 

SERT AÇIKLAMA

Bulgar bakan , "Avrupa’da , ülke vatandaşlarıyla ilgilenebilecek tek yapının , direktifler dağıtan ve ulus devleti yok etmekte kullandığı eşcinsel evlilikler ve diğer icat edilmiş fikirlerle meşgul olan pahalı bir Avrupa bürokrasisi değil , ulus devletin kendisi olduğu ortaya çıktı" ifadelerini kullandı. 

ERDOĞAN VE BORİSOV ANLAŞMIŞTI

Bulgaristan geçen hafta Türkiye’den 50 bin maske , 100 bin koruyucu giysi ve 100 bin koruyucu gözlük almıştı. Bu yardım , Bulgaristan Başbakanı  Boyko Borisov  ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında varılan anlaşma kapsamında yapılmıştı. 

TÜRKİYE YARDIMA HAZIR

Türkiye , 15 bin maske ve 85 bin koruyucu kostüm daha göndermeye hazır olduğunu açıklamıştı. Bulgaristan ayrıca Vietnam , Hindistan ve Çin’den de yardım alıyor.

Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =