Son  dakika  haberi: Çinli  Uzmanlar  ,  yeni  tip  Koronavirüsün  ishal ,  iştahsızlık  ve bulantı gibi sindirim sistemini etkileyen  yeni  semptomlarının olduğunu açıkladı.

haber7
0

Son  dakika  haberi... Çin deki 3 hastanede 204 enfekte kişi üzerinde yapılan incelemenin bulguları , "American Journal of Gastroenterology" adlı dergide yayımlandı.

VİRÜSÜN 3 YENİ BELİRTİSİ  ortaya  ÇIKTI

Uzmanlar , vakaların yüzde 48 ,5 inin solunum yolundaki semptomlarla eş zamanlı yaşanan  sindirim sistemi  sorunlarından şikayetçi olduğunu bildirdi. İshal ,  iştahsızlık  ve bulantı gibi sindirim sistemini etkileyen belirtiler olduğu açıklandı.

SADECE SOLUNUM YOLU SIKINTISI OLANLAR HIZLI İYİLEŞİYOR

Sadece ishalden muzdarip bazı vakalarda ateş veya öksürük bulgusuna rastlanmadığına işaret edildi. Yine  sindirim sistemi  şikayetleri bulunan vakalarda , ilk belirtilerin görülmesinden hastaneye kaldırılmaya kadar geçen sürenin , bu şikayetleri olmayanlardan bir buçuk gün daha uzun olduğu (9 gün) kaydedildi. Çalışmada sadece solunum yolu sıkıntısı bulunan kişilerin daha hızlı iyileştiği gözlemine de yer verildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =