Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre , Almanya’da tespit edilen  koronavirüs   vaka  sayısı toplamda 15 bini geçerken , can kaybı ise 44.

haber7
0

Bu veriler , Almanya’da İtalya , İspanya , ABD ve Fransa gibi diğer gelişmiş ülkelere kıyasla ölüm oranının çok daha düşük olduğunu ortaya koyuyor. 

 

 

Bu durum gerek  Almanya  içinde gerekse de dışında tartışma yaratırken , uzmanlar , kesin bir yargıya varmak için henüz çok erken olduğu uyarısı yapsa da ilk değerlendirmelere göre bu durumun arkasında birkaç etken yer alıyor.

Almanya’nın dünyanın en büyük test kapasitesine sahip ülkelerden biri olması nedeniyle çok hızlı bir şekilde fazla sayıda test yapıp yeni  vaka  tespit edebildiğine dikkat çekiliyor. Ayrıca , Almanya’da şu ana kadar  vaka  tespit edilenlerin önemli bir kısmı da yüksek riskli olarak nitelendirilen yaş grubunun altında yer alıyor ve bu da iyileşme oranının yükselmesine  neden  oluyor.

 

 

Bununla birlikte , salgının henüz erken aşamalarında olduğu ve ilerleyen zamanlarda tablonun değişebileceği uyarılarını yapanlar da var.

HAFTADA YAKLAŞIK 160 BİN TEST YAPILIYOR

Almanya’nın koronavirüsle mücadele çabalarında kilit rol oynayan Robert Koch Enstitüsü’nn Başkanı Prof. Dr. Lothar Wieler , her hafta yaklaşık 160 bin örnek üzerinde test yaptıklarını söyledi.

Bu da günde 22 binden fazla test yapıldığı anlamına geliyor. Koronavirüsle mücadele konusunda örnek gösterilen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =