Dünya koronavirüse çözüm ararken vaka ve ölüm sayıları her geçen saat artmaya devam ediyor. Çin'in Vuhan kentinde başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını Av

haber7
0

Alman medyası , dünya genelinde en çok  koronavirüs  (Covid-19) vakalarının bulunduğu ülkelerde , virüsün son 24 saatte yayılma oranlarını yayınladı. Birçok ülkede oranların arttığı görülürken; Çin’de yayılma oranının yüzde ‘0’ olması dikkatleri çekti.

Almanya medyasından Der Spiegel dergisinin yayınladığı verilere göre , 41 bin 35 vakanın ve 3 bin 405 can kaybının bulunduğu  İtalya  da , virüsün yayılma oranı yüzde 19 , 19 bin 644 vakanın bulunduğu ve 1433 can kaybının yaşandığı İran’da yüzde 9 olarak kaydedildi.

ÇİN’DE YAYILMA ORANI YÜZDE SIFIR

Dergideki habere göre , virüsün ortaya çıktığı , 81 bin 250 vakanın ve 3 bin 248 can kaybının yaşandığı Çin’de yayılma oranının yüzde 0 olduğu görüldü. Yayılma hızının Çin’de tamamen durması , dikkatleri çekti.

[Son dakika haberler: Avrupa’da corona virüs alarmı Dikkat çeken tablo yayınlandı]EN ÇOK YAYILMA ORANINA SAHİP ÜLKE İSPANYA Öte yandan , 19 bin 980 vaka sayısının ve 1002 can kaybının yaşandığı İspanya’da yayılma oranın yüzde 38’e ulaştığı kaydedildi. İspanya’yı ise yüzde 34 ile  Almanya  , daha sonra yüzde 34 ile ABD ve yüzde 26 ile  Fransa  takip etti.GÜNEY KORE’DE YAYILMA ORANI YÜZDE BİR Verilere göre , 8 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =