Kulüpler Birliği ve Göztepe Başkanı  Mehmet Sepil  , durumun uzaması halinde ise play-off gibi senaryoların ihtimal dahilinde olduğunu belirtti.

haber7
0

Kulüpler Birliği ve  Göztepe  Başkanı  Mehmet Sepil  , liglerin ertelenmesi ve koronavirüs salgınıyla ilgili açıklamalar yaptı. Sepil in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Şu anda kararı verecek merci , futbol federasyonudur. Bugünkü toplantının birçok amacı vardı , biri tarih konuşmaktı. Tarih vermezseniz , oyuncular ne yapacak , kamuoyu ne yapacak? Finansal olarak bir kriz geleceğini herkes görüyor ama ben sayın başkanın yanına gittiğimde , 18 kulüp başkanının onayıyla gittim. Değişik görüşler olabilir ama 18 kulüp başkanı , şu anda oluşan koşullarda ligleri bekletelim dedik.""PLAY-OFF SİSTEMİ OLABİLİR"

"Bir senaryo , liglere başlamak uzayabilir , bu durumda ne yapılacak? Play-off gibi şampiyonların daha hızlı belirlendiği bir sistem kurulabilir. Düşme olmasın , diğer kulüpler şey olsun var , Avrupa da aynı şeyleri tartışıyor. "Üçüncü senaryo , inşallah yaşamayız , iyice bu işlerin gecikmesi durumunda , acaba ligler şu andaki gibi tecil mi edilmeli , bu hiç düşünmek istemediğimiz bir senaryo. Uluslararası gitmek isteyen oyuncularımız , nasıl olacak? 14 gün orada , 14 gün burada karantina. Nasıl olacak? Mümkün değil. Oyuncu ille de gideceğim diyorsa , kulüpler kendi sistemleri içinde tartışacaklar. Nasıl bir anlaşma ile giderler , kendi tasarrufları. "Her şey ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =