Elazığ'da , dün akşam meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından kentte yaşayanlar , olası bir  deprem  ihtimaline karşı evlerinden dışarı çıkarken , aynı zamanda koronavirüs tedirginliği yaşıy

haber7
0

Dün akşam merkez üssü Sivrice ilçesinde meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki  deprem  , kentte tedirginliğe neden oldu. Depremin ardından sokağa çıkanlar , bu kez koronavirüs nedeniyle panik yaşadı. Evde kaldıklarında  deprem   korkusu  yaşadıklarını anlatan kent sakinleri , dışarı çıktıklarında ise  koronavirüs  salgınına yakalanacağı  korkusu  yaşıyor.

EVE GİDİYORUZ  deprem  , DIŞARI ÇIKIYORUZ KORONAVİRÜS

Dün akşam meydana gelen  deprem  sırasında korktuğunu anlatan kent sakinlerinden Metin Albaşkara , "Şaşırdık , ne yapacağımızı bilmiyoruz.  koronavirüs  nedeniyle dışarı çıkmayın deniliyor. İçeri giriyoruz  deprem  , dışarı çıkıyoruz  koronavirüs  korkusu. Dışarı çıkmamak en mantıklı olan bir şeydir. Mümkün olmadığı sürece kimse dışarı çıkmasın" dedi.

Hem  deprem   hem  de  koronavirüs  nedeniyle tedirgin olduklarını anlatan Ercan Şahin ise "Akşam  deprem  olduğunda panik olup , dışarı çıktık. Dışarıdayken bu kez  koronavirüs  tedirginliği yaşıyoruz. Korkuyoruz ama önlem almamız da gerekiyor" diye konuştu.

DEPREM NEDENİYLE KERPİÇ EVDE HASAR OLUŞTU

Yeni Mahalle de bulunan 2 katlı kerpiç evde hasar oluştu. Ekiplerin yaptığı hasar tespit çalışmalarının ardından 2 katlı evde kalan aileler tahliye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =